Unable to create /cache/mod_novasfh/sfh_56.xml configuration file.
Click here for more information.
Please update your Flash Player to view content.
Español

Escolta de la Paraula, constància

Escolta de la Paraula, constància

De l’Evangeli de Sant Mateu (7, 21.24-27):

“No tothom qui em diu: "Senyor, Senyor", entrarà al Regne del cel, sinó el qui fa la voluntat del meu Pare del cel.    Per això, tothom qui escolta aquestes meves paraules i les compleix, s'assembla a un home assenyat que va construir la seva casa sobre roca. Va caure la pluja, van arribar les torrentades, bufaren els vents i envestiren contra aquella casa, però no es va ensorrar, perquè estava fonamentada sobre roca. En canvi, tothom qui escolta aquestes meves paraules i no les compleix, s'assembla a un home sense seny que va construir la seva casa damunt de sorra. Va caure la pluja, van arribar les torrentades, bufaren els vents i envestiren contra aquella casa, i la casa es va ensorrar: la seva ruïna fou completa”.

PREGÀRIA

Concedeix-nos, Senyor, saber construir sobre roca:

concedeix-nos constància i esperit obert

per escoltar la teva Paraula,

i coherència i coratge per portar-la a la vida.

I ajuda’ns a què aquest esperit es faci realitat

en el nostre equip i en el nostre centre.

 

 

 

 

 

Informa't

Fes-te amic nostre al

Segueix-nos al

Seguir a webdepastoral en Twitter

Comparteix aquest article